Apache چیست؟

Apache چیست؟

 • معرفی Apache 

Apache HTTP Server،یا به اختصار Apache «آپاچی» یک نرم افزار آزاد و متن باز چندسکویی برای ارائه وب سرور است است که تحت شرایط و مقررات Apache License ۲٫۰ منتشر شده است. در سال۲۰۰۹ آپاچی اولین برنامهٔ کارساز وب بود که حدود ۱۰۰ میلیون وب‌گاه به کمک آن سرویس‌دهی می‌کردند. آپاچی همچنین نقشی کلیدی در گسترش آغازین شبکه جهانی اینترنتداشته‌است. از این سرویس دهنده به‌طور معمول در محیط‌های بر پایهٔ یونیکس و لینوکس استفاده می‌شود.

(بیشتر…)

ادامه مطلب 2 دیدگاه
CentOS چیست؟

CentOS چیست؟

 • معرفی CentOS 

سنتوس یا همان «CentOS» که نامش مخفف «Community Enterprise Operating System» یا به عبارتی «سیستم عامل سازمانی مشترک» است،یک توزیع کننده لینوکس است که خدماتی مثل نرم افزار سازمانیِ اقتصادی،پلتفرم محاسباتی با کارایی بالا که با منابع بالادستش سازگار است و به شکل جامع پشتیبانی میشود و … را به صورت رایگان ارائه میکند. در ژانویه سال ۲۰۱۴ CentOS به صورت رسمی اعلام پیوست به Red Hat «یک توزیع کننده لینوکس دیگر» کرد. البته گفتنی است این ادغام جلوی فعالیت مستقل CentOS را نگرفت و صرفاً هیئت مدیره مشترکی برا این دو شرکت پدید آورد.

(بیشتر…)

ادامه مطلب 2 دیدگاه
آموزش راه اندازی اولیه cPanel/WHM

آموزش راه اندازی اولیه cPanel/WHM

 

شما در حال خواندن این مطلب یعنی آموزش راه اندازی اولیه cPanel/WHM هستید که به این معناست مطالب پیشین ما را در مورد نحوه نصب  cPanel روی CentOs6 و CentOs7 مطالعه کرده اید پس اینطور فرض میکنیم که دقیقا در مرحله پس از نصب قرار دارید. حال،باید برای اجرای برنامه نصب cPanel صبر کنید.  (بیشتر…)

ادامه مطلب 2 دیدگاه
آموزش نصب cPanel روی CentOs 7

آموزش نصب cPanel روی CentOs 7

cPanel یکی از محبوب ترین کنترل پنل های تجاری برای میزبانی یک شبکه تحت وب بر روی لینوکس است. به شخصه در تمام تجربه ۴-۵ سال خویش از cPanel برای مدیریت تمام داده های اشتراک گذاری شده،نمایندگی فروش و میزبانی وب مشتریان استفاده کرده ام. با استفاده از cPanel و Web Host Manager میزبانی یک وب به شکل قابل توجهی آسان میشود. سطح ریشه دسترسی به سرور را برایتان فراهم میکند،در حالیکه سطح کاربری امکان مدیریت حساب میزبانی وب خودتان را ایجاد میکند.

(بیشتر…)

ادامه مطلب 2 دیدگاه
آموزش نصب cPanel روی CentOs 6

آموزش نصب cPanel روی CentOs 6

cPanel یکی از محبوب ترین کنترل پنل های تجاری برای میزبانی یک شبکه تحت وب بر روی لینوکس است. به شخصه در تمام تجربه ۴-۵ سال خویش از cPanel برای مدیریت تمام داده های اشتراک گذاری شده،نمایندگی فروش و میزبانی وب مشتریان استفاده کرده ام. با استفاده از cPanel و Web Host Manager میزبانی یک وب به شکل قابل توجهی آسان میشود. سطح ریشه دسترسی به سرور را برایتان فراهم میکند،در حالیکه سطح کاربری امکان مدیریت حساب میزبانی وب خودتان را ایجاد میکند. (بیشتر…)

ادامه مطلب 2 دیدگاه
آموزش نصب لایت اسپید

آموزش نصب لایت اسپید

لایت اسپید وب سروری است بر پایه عملکرد و سرعت بالا طرحی شده است. به دلیل سرعت بالای این وب سرور و استفاده و نصب بسیار ساده میتوانید وب سایت خود را به این سیستم مجهز کنید. لایت اسپید عملکرد و مقیاس پذیری فوق العاده بالایی دارد و تقریبا سرعتش شش برابر سریع تر از آپاچی است. برای محتوا های ایستا یا استاتیک لایت اسپید از thttpd , boa و TUX استفاده میکند و برای محتوای پویا یا دینامیک لایت اسپید تا ۵۰% سریع تر در سرویس های نوشته شده در php است نسبت به آپاچی و این به دلیل استفاده از mod_php است که در این وب سرور استفاده شده. (بیشتر…)

ادامه مطلب 2 دیدگاه
لایت اسپید (LiteSpeed) چیست ؟

لایت اسپید (LiteSpeed) چیست ؟

شرکت LiteSpeed واقع در New Jersey کشور امریکا یکی از شرکت های پیشرو در خدمات وب سرور ها و امنیت سرور های میزبانی وب میباشد . این شرکت اوایل سال ۲۰۰۲ توسط یک تیم از مهندسان به رهبری George Wang تاسیس شد.
تیم توسعه هسته لایت اسپید متخصص در طراحی نرم افزار سرور و دارای سالها تجربه در ماموریت حیاتی توسعه نرم افزار و فن آوری های لایت اسپید مفتخر است که هنوز به صورت مستقل و خصوصی کار میکند.
شعار این شرکت به این صورت میباشد که خرید سخت افزار قوی تر برای حل مشکلات کار ساز نیست و مقرون به صرفه نمیباشد . آنها بر این باور هستند که در صورت استفاده از این وب سرور مناسب شما تا حد بسیار بالای نیاز به خرید سرور با منابع بیشتر جهت رفع کمبود های خود نخواهید داشت . (بیشتر…)

ادامه مطلب 2 دیدگاه

جستجوی مطالب

آخرین مطالب

 • Apache چیست؟

  معرفی Apache Apache HTTP Server،یا به اختصار Apache «آپاچی» یک نرم افزار آزاد و متن باز چندسکویی برای ارائه وب سرور است است که تحت شرایط و مقررات Apache License ۲٫۰ منتشر شده است. در سال۲۰۰۹ آپاچی اولین برنامهٔ کارساز وب بود که حدود ۱۰۰ میلیون وب‌گاه به کمک آن سرویس‌دهی می‌کردند. آپاچی همچنین نقشی کلیدی در گسترش آغازین شبکه جهانی اینترنتداشته‌است. از این سرویس دهنده به‌طور معمول در محیط‌های بر پایهٔ یونیکس و لینوکس استفاده ... (ادامه)

  ۲۸ اسفند , ۱۳۹۷
 • CentOS چیست؟

  معرفی CentOS سنتوس یا همان «CentOS» که نامش مخفف «Community Enterprise Operating System» یا به عبارتی «سیستم عامل سازمانی مشترک» است،یک توزیع کننده لینوکس است که خدماتی مثل نرم افزار سازمانیِ اقتصادی،پلتفرم محاسباتی با کارایی بالا که با منابع بالادستش سازگار است و به شکل جامع پشتیبانی میشود و … را به صورت رایگان ارائه میکند. در ژانویه سال ۲۰۱۴ CentOS به صورت رسمی اعلام پیوست به Red Hat «یک توزیع ... (ادامه)

  ۲۸ اسفند , ۱۳۹۷